2024.05.22. 12:31

A Zeneakadémián és környékén sétáltunk

A hazai hangversenyélet egyik legjelentősebb helyszínén, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, közismertebb nevén a Zeneakadémia lenyűgöző épületében és környékén jártunk.

2024. május 9-én Budapest belvárosának egy kisebb részén tettünk sétát a SINOSZ tagjaival, idegenvezetőnk kalauzolása mellett.

Az Oktogonnál megállva azt tudtuk meg, hogy mi Buda és Pest eredete, hogyan alakult ki a két városrész. Egyesülésük eredménye még a maitól nagyon eltérő városképet alkotott. A Duna nagy szerepet játszott a mai városforma kialakulásában. A Teréz körút helyén víz volt, ebből a kiindulásból született a ma ismert forma. Az 1800-as évek hozták el az Andrássy út építését, fontos szerepe volt a közlekedés útvonalaként. Az Oktogonnál állva természetesen a szó jelentése is elhangzott.

A közeli Jókai térre vitt utunk, ahol az író szobra áll – magányosan, ugyanis a szoborcsoportként alkotott hármasból a két hölgy hiányzik, nem itt találhatók. A téren lépkedve idézeteket olvashattunk lábaink előtt. Átsétáltunk az Operettszínházhoz, végignéztük hírességeink lábnyomait. A Mai Manó Házba éppen csak bekukkantottunk, beszéltünk róla, hogy a Magyar Fotográfusok Háza megér egy külön programot.

Az Írók Boltja – régen Japán kávéház, a pesti művészvilág találkozóhelye – előtt szintén megálltunk, idegenvezetőnk sok ismert nevet sorolt fel, a nagy múltú épületben a két világháború között szegény sorsú művészpalánták, művészek ehettek hitelbe.

A Liszt Ferenc téren átsétálva megálltunk egy-egy ismertetőre a tér szobrainál, nevezetes épületeiről tudtunk meg érdekességeket, így jutottunk el a Zeneakadémia épületéhez. Idegenvezetőnk is beszélt az építészeti megoldásokról, a homlokzaton található szobrokról, bemutatta magát az épületet röviden – ezután beléptünk a Zeneakadémiára, ahol rögtön a pompás épületbelsővel találkoztunk. Helyi idegenvezetéssel bejártuk a helyiségeket, sokat megtudtunk a díszes belső kialakításáról, a gyönyörű alkotásokról, és egy-egy érdekes szokásba is beavatott minket Horváth Tímea. 

Nyitott szemmel járva a belvárosban annyi érdekességgel találkozunk kis területet bejárva is, hogy több órányi elhangzott információval is csak töredékét ismerjük meg a történelmi, építészeti, művészeti gyöngyszemeknek.

Köszönjük a tartalmas tudásbővítő napot idegenvezetőnknek, Tasnádi Gáborné Zsikének, a Zeneakadémia épületében való informatív körbevezetést Horváth Tímeának, valamint köszönjük Marsi Anettnek a kommunikációs akadálymentesítést.


Programunk megvalósítását Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata Fogyatékosügyi támogatási kerete és a SINOSZ SzÉP tette lehetővé.

A PROGRAMON KÉSZÜLT ÖSSZES KÉPET MEGTALÁLJÁTOK IDE KATTINTVA: ZENEAKADÉMIA

Támogatóink

Lépj velünk kapcsolatba!

SINOSZ Országos Központ

1068 Budapest, Benczúr utca 21.

Telefonszám: +36 1 351 04 34

Itt is találkozhatunk: